Ücretli Öğretmen Maaş Hesaplama VideoÜcretli Öğretmen Maaş hesaplama nasıl yapılır. Maaşlarda yapılacak kesintiler nelerdir. Ek ders karşılığı Ücretli öğretmen maaşından AGİ verilirmi? Brüt ücret tutarı üzerinden sigorta kesilmektedir.

Ücrecti Öğretmenlerin maaşlarında, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatleri Yönetmeliği uygulanmaktadır. Ders karşılığı ücret alan bu öğretmenlerin maaşlarından sigorta kesilmektedir.Bu Kanunun 89 uncu maddesine göre kendilerine ders görevi verilenlere, ders saati başına gündüz öğretimi için 140, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yarıyıl ve yaz tatillerinde, cumartesi ve pazar günleri ile saat 18.00'den sonra başlayan öğretim faaliyetleri için 150 gösterge rakamının bu Kanuna göre belirlenen aylık katsayısı ile çarpımından oluşan miktar üzerinden ek ders ücreti ödenir.

2019 Yılı Temmuz Aylık katsayısı 0,138459 ile 140 gösterge rakamının çarpılması ile 19,38 TL ders saat ücreti alırlar. Ay içerisinde kaç saat çalışmış ise bu 19,38 TL ile çarpılır ve tahakkuk bordrosunda, gelir vergisi, damga vergisi ve bu kanuna tabi Olanlar Açısından Prim Oranları(5510 Sayılı Kanunun 4/1 (a) kesilir. Yalnız bu Öğretmenlerde işsizlik sigortası kesilmemektedir. Ücretli öğretmen ne kadar maaş alacağını hesaplamak için lütfen liki tıklayın.


Ücretli Öğretmen Maaş Hesaplama Video