mutemet


Facebook'ta Paylaş

mutemet
Maaş Programları Giriş
X

Kullanici Adi
Şifre
Hesaplama sonucunu görebilmek için maaş robotunu Facebookta paylaşmalısınız.!
X
Facebook'ta Paylaş

Bu maaş hesaplama robotunu Facebookta paylaşarak arkadaşlarınızında bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Paylaşmadan sınırsız kullanmak istiyorsanız Sosyal Sorumluluk Üyeliği sistemine geçiş yapmalısınız.

4B SÖZLEŞMELİ PERSONEL İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ​4B SÖZLEŞMELİ PERSONEL
1- İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ

4B Sözleşmeli Personeller için ödenen idari para cezalarından biri işe giriş bildirgesinin doğru şekilde verilmemesinden kaynaklanmaktadır.

  • İşe Giriş Bildirgesi yapılacak personelin öncelikle Atamaya Yetkili Birim tarafından Sözleşme imzalatılarak, atama onay evrakı ile birlikte sizlere bildirilmesi gerekmektedir.
  • İşe Giriş Bildirgesinde İşe Giriş Tarihi, Atamaya Yetkili Birim tarafından yapılan sözleşme ile aynı tarihli olmalıdır.
  • Personelin Unvan Kodu tam ve doğru tespit edilmelidir. Daha sonradan yanlış yapılan unvanlar konusunda idari para cezaları söz konusu olmaktadır.
  • 4B Sözleşmeli Personeller 4447 Sayılı İşsizlik Sigortasına Tabi Değildir. Bu nedenle, Personelin işe girişini yaparken istisna kısmından 4447 Sayılı İşsizlik Sigortasına Tabi Olmayan Personel istisnasının seçilmesi gerekmektedir.
  • 4447 Sayılı İşsizlik Sigortasına Tabi Olmayan Personel istisnasının seçilmesi halinde 1 ay geriye dönük veya aynı gün işe giriş bildirgesi yapılabilir. (RESİM-1; 5510 Sayılı Kanun Sigortalı bildirimi ve tescili başlıklı 8. Maddesi (c) bendi) Burada sizlere önerim sadece aynı gün giriş yapmanızdır.

Mehmet AKDEMİR

Mutemet

RESİM-1

Ekran Alıntısı 4447 sayılı kanuna tabi personel.PNG
Bu Makaleyi Facebookta paylaş

 
Türkiye Maaş Mutemetleri Dayanışma ve Paylaşım Platformu
Herkese Açık grup · 48 üye
Gruba Katıl
Gruba ve bu gruba bağlı forumumuza sadece Mutemet-Satınalma-TKYS Görevlisi-Muhasebe-Sicil-Uzman-Maliye Muhasebe Personeli-Doğrudan Temin-SGK Uzmanı-De...
 


mutemet

Hata ve Sorun bildirmek için bize mail atınız.
info@mutemetler.com

Facebook'ta Paylaş